BIOGRAFIE

VOJTĚCH SVATOŠ


Vojtěch Svatoš (1989) je hudební producent, skladatel, zpěvák, multiinstrumentalista a zvukový inženýr. Je zpěvákem a hudebníkem, který ročně odehrává přes 100 koncertů konajicích se v České republice i v zahraničí, a podílí se na desítkách studiových hudebních projektů takřka všech hudebních žánrů. Je stálým členem kapel the New Speaters, Moonshye, Fried Ace, Benny Q a Rocky Eagles After. V textařské oblasti           se téměř výhradně soustředí na anglickou tvorbu. Zcela propadl veršům, které za svůj život vytvořili velikáni jako například E. A. Poe, Ginsberg, nebo Bob Dylan.

Na hudební scénu se uvedl v roce 2009 albem "Ajaring Doors" s kapelou the L.A. Od roku 2018 je pro něj zásádní hudební, skladatelská a producentská spolupráce s Pavlem Šmídem, se kterým v aktuální době připravuje řadu tuzemských i zahraničních studiových alb. Mezi lety 2019 - 2021 byl stálou součástí týmu Sono Records a podílel se na předních českých i zahraničních nahrávkách, např. na nahrávání alba Beaty Hlavenkové - Sně, které bylo oceněno hudební cenou Anděl v roce 2020.

Vojtěch Svatoš vydal 21. 11. 2019 svůj sólový debutový singl s názvem ",Don´t Stop the Music" z připravované desky ,,Al´4U!".

Dne 21. 12. 2019 vydává další sólový singl "Iris", který je předzvěstí jeho plánovaného alba The '89 Storm. Jeho sólové debutové dvojalbum je plánované vydat v roce 2023!

V roce 2019 si zahostoval na mezinárodně uznávaném albu King'N'Doom (vydaném          v roce 2019) a prestižní anglický hudební deník Songlines vyzdvihl v recenzi právě jeho hudební vstup.

V roce 2018 byl součástí produkčního týmu konference, hudebního festivalu a hudebních kurzů MUSICIANS v Karlových Varech. Navázal zde několik významných mezinárodních spoluprací přetrvávajících dodnes, např. s americkým zpěvákem a producentem Calobem Gorem (absolvent prestižní Berklee College of Music). Důležitá spolupráce také vznikla   se zpěvačkou polského původu Agatou Kulis (stipendistka na Berklee College of Music), která pravidelně hostuje na Svatošových nahrávkách.

Vojtěch zaštítil autorsky, hudebně a producentsky eponymní debutové album Dáši Ubrové vydané v roce 2018 pod hlavičkou Indies Trails. Neméně duležitá je jeho spolupráce se zpěvačkou Dea, pro kterou skládá a produkuje její hudbu, společně zatím vydali dva singly "U Gotta Believe It" a "Křídla". S písní Křídla se stala finalistkou Eurocontest 2020.

Mezi jeho nejvýznamnější skladatelské počiny patří kompozice scénické hudby pro dokumentární cyklus Krasohlednice, finalista Karlovarského festivalu dokumentarního filmu (2016 a 2017).

V roce 2013 vydává s kapelou Fried Ace album "Bridged Differences", které bylo kladně hodnoceno hudební kritikou. V roce 2013 byl oceněn jako zpěvák roku v rámci československé soutěže kapel pořádané agenturou NSEF.

Vedle hudební kariéry Vojtěch vystudoval VUT v Brně Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií, kde získal titul inženýra. Velice významná byla jeho spolupráce s National Institute of Standards and Technology, Gaithersburg, USA. Je autorem a spolutorem velkého množstí věděckých publikací.


"Vojtech Svatos je vnímán jako univerzální renesanční člověk s několika paralelními životy."